Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékek Menü

Emésztőrendszer

2025. 05. 28. 14:59:55
Az inulin egy teljesen természetes növényi kivonat. Nagy mennyiségben (10-15%) többek között a cikória gyökerében található meg. Az inulint a prebiotikumok csoportjába sorolhatjuk. Ezek olyan kedvező élettani hatással rendelkező anyagok, amelyek hozzájárulnak a betegségek megelőzéséhez, az egészség fenntartásához. A prebiotikumok – így az inulin és az oligofruktóz – olyan élelmiszer összetevők, amelyekre az emésztőrendszerben található emésztőenzimek nem hatnak, így változatlan formában jutnak el a vastagbélig. Itt szelektíven elősegítik a kedvező hatású probiotikus mikroorganizmusok szaporodását és a különböző ásványi anyagok (pl. kalcium, magnézium, vas és a cink) felszívódását.
 
2025. 04. 03. 13:35:53
A magyarul és nemzetközileg is IBS (Irritable Bowel Syndrome) betűszóval jelzett állapot - irritábilis bélszindróma -, az emésztőrendszer krónikus, funkcionális betegségét jelenti. Azaz szervi elváltozás nem mutatható ki, és jelenleg okát sem ismerjük pontosan. Magyarországon az átlag lakosság kb. 20%-a érintett. Szoros összefüggés az életkorral nem igazolható, de leggyakrabban fiatal felnőttkorban diagnosztizálják. Kétszer olyan gyakori hölgyek között, mint férfiakon.
2025. 01. 31. 14:02:58

A gluténérzékenység ma már népbetegségnek számít, felnőtteket és gyerekeket egyaránt érint, de csak viszonylag kevesen vannak tisztában azzal, hogy panaszaik, tüneteik erre vezethetők vissza.

 

2024. 12. 19. 14:43:00

A gombák egészségvédő hatásait már elődeink is ismerték és felhasználták. Ráadásul megdöbbentően pontos megfigyeléseket tettek! Székelyföldön a sárga rókagombának (Cantharellus cibarius), sárga gévagombának (Laetiporus sulphureus) és ízletes vargányának (Boletus edulis) tulajdonítanak májvédő hatást. Láss csodát, a tudományos kutatások ezt meg is erősítik! A sárga rókagomba egy ritka vas anyagcserezavar szövődményeként jelentkező májkárosodás állapotromlását képes lassítani. E sorok írója fel nem foghatja, hogy laboratórium és eszközök nélkül hogyan tehettek szert ilyen tudásra javasasszonyok és füvesemberek? Még ilyen ritkán előforduló kórképekben is. Az elismerésen és csodálaton kívül nem tehetünk egyebet!

2024. 10. 09. 13:28:23

A közönséges süngomba (Hericium erinaceus) lombhullató keményfák – gyakran bükk, tölgy, ritkábban gyümölcsfák – sebparazitája: a fák repedéseiben, sérüléseiben jelenik meg. Pusztulása után a tuskón tovább élhet. Különleges megjelenésű gomba. Tönk nélküli gumószerű termőtestéről jégcsapszerűen, sűrűn alácsüngő fehér tüskéket növeszt.

 

2020. 08. 03. 10:11:13

Mi is az a mikrobiom? Azóta tudjuk, hogy mikroszkópikus élőlények élnek rajtunk, bennünk, mióta Louis Pasteur (1822 -1895) meggyőzte a világot, hogy mikroorganizmusok márpedig léteznek! Azonban még hosszú ideig éltünk abban a tudományos tévhitben, hogy kb. 50-100 féle baktérium közömbös albérlőként tenyészik testünkben.

 

2018. 07. 10. 00:00:00
Hazánkban elég ritka gomba, lomblevelű fák tövén, törzsén terem késő ősszel. Kalapja fehér, gömbölyded, lecsüngő fehér „tüskék” borítják. Különleges gomba, gyógyhatásai miatt is termesztik, steril fűrészporos blokkokon vagy farönkön. Hazánkban még csak kísérletileg termesztett gomba.
2016. 11. 02. 00:00:00
​Májunk az egyik legnagyobb és legfontosabb szervünk, melyet a folyamatos és – jó esetben – nagy mennyiségű epetermelés miatt, akár legnagyobb külső elválasztású mirigyünknek is tekinthetünk. Ha tudnánk, hogy a zsíremésztés mellett milyen kiemelkedő, életet és egészséget védő szerepe van az epének, jobban odafigyelnénk rá, és támogatnánk normál működését.