Mozgásszervi panaszok kezelése természetes módon

Az ízületek gyulladásos megbetegedéseinek ma már több fajtája is ismert: a köszvény, a krónikus sokízületi gyulladás, autoimmun eredetű ízületi gyulladás, Bechterew-kór.
Ahhoz, hogy megtudjuk mikor mi tesz jót ízületeinknek pontosan meg kell ismernünk a fájdalom okát, illetve az ízületek állapotát. Az időszakos gyulladásos panasz más kezelést igényel, mint a kopás miatt fennálló, tartós fájdalom. Tehát fontos tudni, mit érez pontosan testünk. Mivel a reumatikus betegségek végleges megszüntetésére jelenleg nincs lehetőség, ezért a beteg számára marad az enyhítő fájdalomcsillapítás és az állapot romlásának megakadályozása. Ehhez segítségünkre lehet az orvosi kivizsgálás, ugyanis ha a probléma forrása feltárul, eredményesebben kezelhetjük vagy szoríthatjuk vissza a tüneteket.
Házi praktikák a mozgásszervi panaszok csökkentésére
Míg a hirtelen jelentkező gyulladásos fájdalmak enyhítője a hűsítő pakolás és a pihentetés, addig a berozsdásodott ízületekre a meleg vizes borogatás hat leginkább kedvezően. Az aktív gyulladást általában erős fájdalom, duzzanat és a bőr kivörösödése jelzi. Ilyen esetben a legfontosabb a fájdalom- és a gyulladás csökkentése. A hideg vizes borogatás és a feketenadálytő-kenőcs enyhíthetnek a panaszokon. Helyi fájdalomcsillapító hatásúak lehetnek a menthol és kámfor tartalmú bedörzsölők is.
TERMÉKEINK MOZGÁSSZERVI PANASZOK KEZELÉSÉRE
Egy vizsgálat szerint a D-vitamin hiánya nagymértékben fokozza a reumás Arthritis kockázatát, ezért érdemes pótolni a D-vitamint, főként a téli-, napfényhiányos hónapokban. A C-vitamin antioxidáns tartalma támogatja a porcot felépítő alapkötőszövet termelődését. A tünetek enyhítésében segíthet a mezei zsúrló vagy a fűzfakéreg teaként elfogyasztva (napi 3x), valamint a kurkuma növény kivonata külső és belső használata egyaránt. A kollegén, valamint a hyaluronsav egyaránt segíthet megőrizni a csontok, inak, ízületek jó állapotát. A Magnézium nélkülözhetetlen a kalciumnak a szervezetbe való beépüléséhez. Hozzájárul ízületek és az izmok normál működéséhez, segíthet megelőzni az izomfájdalmakat, a görcsöket és a feszülést. Külsőleg használhatunk transzdermális magnézium (bőrön keresztül felszívódó) készítményeket, melyek gyorsabban töltik fel a szervezet magnézium szintjét. A glükozamin szintén fontos tápanyag az ízületek és a kötőszövet rugalmasságához, segíti a porcok vízzel való ellátottságát és mintegy "kenést" biztosít számukra. Hasonló anyag a kondroitin-szulfát is, mely a porcok fő alkotóanyaga, mely kiváló vízmegkötő képességgel rendelkezik, így biztosítja a porcok elasztikusságát. Ízületi megbetegedések esetében a porcok kondroitin-szulfát tartalma jelentősen lecsökken, ezért csökken a rugalmassága.
Az Angyalgyökér-tinktúra, a Koriander olaj és a Rozmaring olaj hatásos fájdalomcsillapító, alkalmazható fürdővízbe csepegtetve, vagy akár bedörzsölőszerként. Metil-szalicilát tartalmánál fogva szintény hatékony gyulladás és fájdalomcsillapító a Kúszó fajdbogyó olaja, melyet külsőleg alkalmazhatunk a gyulladás csökkentésére. Az Aloe gél hűsítő hatása nyugtatja a fájdalmas ízületeket, mindezek mellett gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is rendelkezik. Úgy tartják kitűnő fájdalomcsillapító, ha az ízület területét bekenjük langyos akácmézzel, majd laza csuklómozdulattal paskolni kezdjük mindaddig, amíg a méz el nem tűnik. Ám nem csak a méz, de a méhek mérge is jótékony gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító szer. A méhméreg fő gyulladáscsökkentő komponensei a melittin, apamin, adolapin, foszfolipidáz, hialuronidáz. Manapság a méhmérget széles körben alkalmazzák ízületi gyulladás, reuma, lumbágó, gyulladások, artrosis és egyéb degeneratív mozgásszervi betegségek megelőzésére és kezelésére. A kénes gyógyvizek rendkívül jó hatással vannak a mozgásszervi betegségekre. Kivéve, ha az ízületek erősen gyulladttá válnak, ugyanis ilyenkor a meleg víz csak ront a betegség állapotán. Készen vásárolt gyógysók segítségével otthon is készíthetünk lazító "gyógyfürdőt". Mozgászervi panaszaink tüneteinek enyhítésére használhatunk az érintett területen hűsítő-, gyulladáscsökkentő hatású kozmetikumokat is.
Mozogjunk rendszeresen!
Az ízületi megbetegedések kezelésében nagyon fontos a rendszeres mozgás. A legalkalmasabb az egyénre szabott gyógytorna, de hatásos lehet napi egy óra, könnyed (nem megterhelő) mozgás is pl: séta a szabadban, biciklizés, jóga, úszás, kertészkedés. Fontos, hogy fokozatosan terheljük az izmokat és az izületeket, és lényeges a rendszeresség!
Fogyasszunk gyulladáscsökkentő élelmiszereket!
Fontos tudni, hogy néhány élelmiszer felerősítheti, rosszabbíthatja a már meglévő tüneteket, ide tartozik: a kristálycukor, a fehérliszt, a burgonya, a paprika, a paradicsom és az állati fehérjék. Ezeket az élelmiszereket mérsékelni kell a heveny időszakban pedig érdemes teljesen elkerülni.
TERMÉKEINK MOZGÁSSZERVI PANASZOK KEZELÉSÉRE
Figyelem! Ez a cikk tájékoztatási célt szolgál. A cikkben szereplő információk nem helyettesítik az orvosi terápiát, nem alkalmasak betegségek diagnosztizálására, gyógyításra, betegségek kezelésére és NEM a DRTV Média Plus Kft. által forgalmazott termékekre vonatkoznak. A cikk, a hivatkozott forrásirodalom-, népi gyógyászati megfigyelések-, valamint mások által publikálásra került vizsgálati eredmények, leírások alapján került összeállításra. A weboldalon található információk, cikkek, leírások nem helyettesítik szakember véleményét! Minden esetben forduljon szakorvoshoz betegség esetén!