Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékek Menü

Life Spirit Cinnamon+ fahéj kivonatot tartalmazó étrend-kiegészítő vegán kapszula cinkkel és krómmal 60 db

Játék

Ár:
5.690 Ft
5.120 Ft
Megtakarítás: 570 Ft
Az akció időtartama:
2024. 05. 01. - 2024. 05. 31.
Elérhetőség: Raktáron
Hűségpontok: 103
Várható szállítás: 2024. május 16.
Gyártó: Life Spirit
Cikkszám: LS107
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Menny.:

TERMÉK LEÍRÁS

A Life Spirit Cinnamon+ fahéj kapszula króm, cink, fahéj kivonat, keserűdinnye és kapormag kivonat tartalmával, a megfelelő étrend mellett, hozzájárulhat a cukoranyagcsere karbantartásához és a vércukor ingadozás mérsékléséhez. A Cinnamon+ fehéj kapszula kizárólag természetes növényi anyagokat, illetve szerves cinket és krómot tartalmaz. A fahéj kapszulák semmi féle szintetikus adalékanyagot, tartósítószert vagy hozzáadott cukrot nem tartalmaznak. Vegetárius, vegán, diabetikus és bármely szénhidrátszegény étrendbe beilleszthető. A csomagolás kb. kéthavi adagot (60 kapszula) tartalmaz.

Kinek ajánlott a Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő kapszulák fogyasztása?

A Life Spirit Cinnamon+ fahéj kapszula elsősorban felborult cukoranyagcsere egyensúly szénhidrátszegény étrendjének kiegészítésére került kidolgozásra. Az étrendi és életmódbeli előírások betartása mellett kedvező hatású lehet cukorbetegség fokozott kockázatával élők számára, csökkent cukortolerancia vagy inzulinrezisztencia, illetve 2.típusú cukorbetegség korai szakaszában.

Cukorbeteg étrendben hasznos természetes tápanyagokról

A Króm [Comission Regulation (EU) No 432/2012; EFSA op. ref.: 2010;8(10):1732, entry ID: 262, 4667 és 4698] és Cink [Comission Regulation (EU) No 432/2012; EFSA op. ref.: 2010;8(10):1819, entry ID: 382] két nyomelem, amelyek mindketten szerepet kapnak a cukoranyagcserében is, a normális vércukorszint szabályozásában. A króm az ú.n. Glukóz Tolerancia Faktor (GTF) szerkezeti elemeként erősíti az inzulin hatását. A cink kb. 200 enzim működéséhez szükséges nyomelem, ami számos további életfunkció – többek között valamennyi makrotápanyag anyagcseréjében – szerepet kap. Továbbá a sejteket védi az oxidatív stressz (szabadgyökök okozta károsodás) ellen [Comission Regulation (EU) No 432/2012; EFSA op. ref.: 2009;7(9):1229, entry ID: 294 és 1758]. A cukorbetegség kialakulásában az inzulintermelő sejtek szabadgyökök okozta károsodása is gyanítható – bár még nem egyértelműen bizonyított.  Mind a cink, mind a króm napi fogyasztása hatóságilag ajánlott, a megállapított referencia érték (NRV) szerint.

A Fahéj két fafajta (Cinnamomum zeylanicum, vagy ceyloni fahéj, illetve valódi fahéjfa és a Cinnamomum cassia, vagy kassziafahéjfa, illetve kínai fahéjfa) porított kérgéből nyert fűszer. Amit azonban őshazáiban évszázadok óta gyógynövényként (ayurvéda, hagyományos Kínai Orvoslás, Közel-kelet és ógörög gyógyítók) is használnak felső légúti és szájüreg fertőzéseiben, gyulladáscsökkentésre, emésztéstámogatásra. Európába a kereszteslovagok hozták be, szerelmi bájital összetevőjeként. Rendkívül magas antioxidáns kapacitással bír: 1 kávéskanálnyi őrölt fahéj ORAC értéke = 5.257. (Csupán összehasonlításként: ugyanakkora mennyiség zöld tea = 50 ORAC, ugyanannyi fekete áfonya = 187 ORAC!). Állatkísérletek évtizedek óta utalnak vércukorcsökkentő hatására. Bár e tulajdonságát nem sikerült egyetlen ható- vagy tápanyagához kötni. Feltehetően a fűszer, illetve illóolajában szereplő összetevők együttes hatása. Mindkét fahéjfa illóolaja elismert gyógyhatású mind a hatályos Magyar (Ph.Hg VIII.), mind az Európai (Ph. EUR.9.0) Gyógyszerkönyvekben.  A közelmúlt számos humán vizsgálata és megfigyelése megerősíteni látszanak a fahéj vércukorkarbantartó hatását hosszú távon (6 – 12 hét fogyasztást követően). Kezeletlen vagy elégtelenül kezelt, elhanyagolt betegeken dokumentáltak erőteljesebb hatást! Több részletet feltártak arról is, hogy miként hat. Azonban egyértelmű, izolált hatóanyaghoz köthető pontos hatása még nem tisztázott!

A Keserűdinnye (Momordica charantia) egy uborkával és dinnyével rokon trópusi gyümölcs. Indiából, Kína közvetítésével terjedt el. Nemzetközileg hindi nevén – karéla – a legismertebb. Magyarul a balzsamkörte, balzsamuborka, balzsamalma elnevezések is erre a gyümölcsre utalnak. Az ayurvedikus gyógyászat hagyományos gyógyító szere: vértisztításra, emésztési és tápcsatornai panaszokra, féregűzésre, elhízásban és cukorbetegségre ajánlják. Az utóbbi másfél évtized brit humán kutatásai a gyümölcs, illetve kivonatainak eredményességét igazolják a vércukorszint karbantartásában.  Eddig egy, az agy „cukoréhségét” csökkentő lektint, és egy polipeptid-B vegyületet azonosítottak. Ez utóbbi a sejtek inzulin érzékenységét, ezáltal a glukóz vérből való felvételét látszik elősegíteni.  Továbbá hátráltatni látszik a zsírsejtek szaporodását és növekedését. Ami szintén kedvező a túlsúlyos cukorbetegek kockázati tényezőinek csökkentésében. A Memorial Sloan Kettering Cancer Center megerősíti, hogy laboratóriumi vizsgálatok alapján vércukorcsökkentő, és hasnyálmirigysejtek rákos elfajulása elleni védőhatást sikerült kimutatni. Kiemeli azonban, hogy a részletek teljes tisztázása további kutatásokat igényel.

A Kapor (Anethum graveolens) és kapormag a mi gasztrokultúránkban elsősorban közkedvelt fűszernövény. Őshazája vitatott.  Egyes szerzők a Földközi-tenger környékét jelölik, míg mások a Közel-Keletet. Már az ókorban elterjedt a római légióknak hála. Európában már az ókorban használták gyógynövényként, étvágytalanság, gyomor- és emésztési panaszok, puffadás ellen. Főzetét vízhajtóként, szájüregi és fogínygyulladás enyhítésére. Az ayurvedikus gyógyítók a kaporlevél főzetén kívül, vajon megpírított magvait „Mukhvas” néven alkalmazzák. Antioxidáns kapacitása a fekete áfonyával vetekszik (ORAC = 176). Mind az állatkísérletek, mind a humán vizsgálatok rámutatnak vércukor és vérzsír karbantartó hatásaira. Hozzájárulhat a sejtek cukorfelhasználásának megkönnyítéséhez. Anyagcsere hatásai közvetetten kedvezően befolyásolhatják a kardiovaszkuláris kockázatot.

A VII. fejezetben feltüntetett kutatási eredmények nem a termékre, hanem egyes összetevőire vonatkoznak. További érdeklődés esetén forduljon szakértőinkhez bizalommal!

Mit tartalmaz a Life Spirit Cinnamon+ kapszulázott étrendkiegészítő?

A Life Spirit Cinnamon+ kapszulázott étrendkiegészítő szerves krómot (króm-III-pikolinát), szerves cinket (cink-acetát-dihidrát), fahéj-, keserűdinnye és kapormag kivonatokat tartalmaz. Mennyiségek az alábbi táblázatban vannak feltüntetve. További adalékanyagoktól, hozzáadott cukortól mentes. A növényi kivonatok garantáltan nem génmódosított termesztésből származnak.

Hatóanyag 1 kapszula napi adagban NRV%* 1 kapszula napi adagban
Fahéj kivonat 280,0 mg NA
Keserűdinnye kivonat 200,0 mg NA
Kapormag kivonat 100,0 mg NA
Cink 7,5 mg 75,0
Króm 120,0 µg 300,0

NRV = felnőttek számára ajánlott napi beviteli referencia érték;

NRV% = jelen adag az NRV hány százalékát pótolja; NA = nincs adat (referencia érték hivatalosan nincs megállapítva)

Hogyan és mennyi Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő kapszulát fogyasszak?

Átlagos testsúlyú felnőttek számára napi 1 kapszulát javasolt az étrendbe iktatni. A napi adagot bármely napszakban lehetőleg még éhgyomorra vagy legalább étkezést megelőzően bőséges folyadékkal ajánlott bevenni. A javasolt adagot ne lépje túl!

A Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő kapszulák tárolása

Fénytől, sugárzó hőtől védett, száraz helyen szobahőmérsékleten tárolandó, eredeti csomagolásában, jól lezárva. Előírt tárolási feltételek mellett minőségét a csomagoláson feltüntetett határideig garantáltan megőrzi. Gyermekek elől biztonságosan elzárva tartandó!

Lehetséges mellékhatások, figyelmeztetések

A Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő kapszulák előírásszerű fogyasztása biztonságos. Mellékhatásokat eddig nem jelentettek. Bármely összetevővel szembeni allergia esetén a készítmény fogyasztása ellenjavallott. A javasolt adagot ne lépje túl. Súlyos előrehaladott májelégtelenségben fogyasztása biztonsági okokból nem javasolt. Várandós és szoptatós anyáknak konkrét ismeretek hiányában nem ajánlott. Felnőttek számára formulázott készítmény – kisgyermekek számára nem ajánlott.

A Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő készítmény, ami nem alkalmas cukorbetegség dianosztizálására vagy kezelésére. Nem helyettesíti a cukorbetegek számára javasolt étrendet és életmódot. Sem a szakorvosi ellátást! 

Kiszerelés

60 db

Származási hely

EU / Magyarország

OGYEI notifikációs szám: 32272/2023

____________________

További tudományos hivatkozások

Az alább feltüntetett kutatások nem a termékre, hanem annak összetevőire és/vagy hatásaira vonatkoznak. A Life Spirit Cinnamon+ étrendkiegészítő és adagolási ajánlása a tudomány jelenlegi álláspontjára alapozva, az alábbi tudományos közlemények eredményeinek felhasználásával került megállapításra:

1. Ather Ali, ND, MPH, 1. Yingying Ma, MD, RVT, 1. Jesse Reynolds, MS, 1. John Pierce Wise, Sr, PhD, 1. Silvio E. Inzucchi, MD and 1. David L. Katz, MD, MPH: CHROMIUM EFFECTS ON GLUCOSE TOLERANCE AND INSULIN SESITIVITY IN PERSONS AT RISK FOR DIABETES MELLITUS; 1. Endocr Pract. 2011 Jan-Feb; 17(1): 16–25; doi: 1. 10.4158/EP10131.OR

2. Johansen JS, Harris AK, Rychly DJ, Ergul A. Oxidative stress and the use of antioxidants in diabetes: Linking basic science to clinical practice. Cardiovasc Diabetol. 2005;4:5. 

3. https://ogyei.gov.hu/etrend_kiegeszitokben_felhasznalhato_vitaminok_es_asvanyi_anyagok_/

4. Goel B, Mishra S. Medicinal and Nutritional Perspective of Cinnamon: A Mini review. European Journal of Medicinal Plants. 2020 Feb 27:10-6. 4. 10.9734/ejmp/2020/v31i330218  

5. Gruenwald J, Freder J, Armbruester N. Cinnamon and health. Critical reviews in food science and nutrition. 2010 Sep 30;50(9):822-34. DOI: 5. 10.1080/10408390902773052 

6. Rao PV, Gan SH. Cinnamon: a multifaceted medicinal plant. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. 2014 Oct;2014. 

7. Aldallal AA. Potential role of cinnamon in improvement of glycemic control in untreated diabetic patients. Kerbala J Pharm Sci. 2013;6:85–91. 

8. Dugoua JJ, Seely D, Perri D, Cooley K, Forelli T, Mills E, et al. From type 2 diabetes to antioxidant activity: A systematic review of the safety and efficacy of common and cassia cinnamon bark. Can J Physiol Pharmacol. 2007;85:837–47.

9. Sheng X, Zhang Y, Gong Z, Huang C, Zang YQ. Improved insulin resistance and lipid metabolism by cinnamon extract through activation of peroxisome proliferator-activated receptors. PPAR Res. 2008;2008:581348.

10. Szőke Éva: Gyógynövénytől a gyógyításig. Semmelweis Kiadó, 2019, 556 oldal

11. Khan A, Safdar M, Ali Khan MM, Khattak KN, Anderson RA. Cinnamon improves glucose and lipids of people with type 2 diabetes. Diabetes Care. 2003;26:3215–8. 

12. Crawford P. Effectiveness of cinnamon for lowering hemoglobin A1C in patients with type 2 diabetes: A randomized, controlled trial. J Am Board Fam Med. 2009;22:507–12.

13. Anderson RA, Zhan Z, Luo R, Guo X, Guo Q, Zhou J, et al. Cinnamon extract lowers glucose, insulin and cholesterol in people with elevated serum glucose. J Tradit Complement Med. 2015 

14. Journal of Ethnopharmacology; Hypoglycemic Effect of Bitter Melon Compared With Metformin in Newly Diagnosed Type 2 Diabetes Patients ; A. Fuangchan et al.; January 2011.

15. British Journal of Nutrition; Anti-Diabetic and Hypoglycaemic Effects of Momordica Charantia (Bitter Melon): A Mini Review ; L. Leung; December 2009

16. Huang HL, Hong YW, Wong YH, et al. 16. Bitter melon (Momordica charantia L.) inhibits adipocyte hypertrophy and down regulates lipogenic gene expression in adipose tissue of diet-induced obese rats. Br J Nutr. Feb 2008;99(2):230-239.

17. https://www.mskcc.org/cancer-care/integrative-medicine/herbs/bitter-melon

Mohammad Taghi Goodarzi,  18. Iraj Khodadadi, 18. Heidar Tavilani and 18. Ebrahim Abbasi Oshaghi: The Role of Anethum graveolens L. (Dill) in the Management of Diabetes; 18. J Trop Med. 2016; 2016: 1098916.

19. Al-Fartosy A. J., Zearah S. A., Alwan N. A. Total antioxidant capacity and antihyperlipidemic activity of alkaloid extract from aerial part of Anethum graveolens L. plant. European Scientific Journal. 2013;9(33):413–423.

20. Panda S. The effect of Anethum graveolens L. (dill) on corticosteroid induced diabetes mellitus: involvement of thyroid hormones. Phytotherapy Research. 2008;22(12):1695–1697. 

21. Madani H., Ahmady Mahmoodabady N., Vahdati A. Effects of hydroalchoholic extract of Anethum graveolens (Dill) on plasma glucose an lipid levels in diabetes induced rats. Iranian Journal of Diabetes and Metabolism. 2005;5(2):109–116.

22. Goodarzi M. T., Navidi A. A., Rezaei M., Babahmadi-Rezaei H. Oxidative damage to DNA and lipids: correlation with protein glycation in patients with type 1 diabetes. Journal of Clinical Laboratory Analysis. 2010;24(2):72–76.

23. Ebrahim Abbasi Oshaghi, PhD, 23. Iraj Khodadadi, PhD,  23. Heidar Tavilani, PhD and 23. Mohammad Taghi Goodarzi, PhD: Aqueous Extract of Anethum Graveolens L. has Potential Antioxidant and Antiglycation Effects; 23. Iran J Med Sci. 2016 Jul; 41(4): 328–333.

VÁSÁRLÓINK VÉLEMÉNYE

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!