Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékek Menü

Egészség és életmód

Ganoderma gomba fogyasztása várandósság és szoptatás alatt

​A várandósság az egyik legszebb időszak egy nő életében, ezzel együtt az egyik legfelelősségteljesebb is. Sajnos a hazai tapasztalatok azt mutatják, hogy a kismamák felelősségérzetének fokozására még szükség van, ugyanis a legfrissebb hazai adatok szerint a kismamáknak csupán 40%-a változtat az étrendjén a terhesség ideje alatt, pedig a szervezet vitamin- és ásványi anyag szükséglete ezen időszak alatt jelentősen megváltozik.

 

Ayurveda - a legősibb modern egészségfilozófia

Gőgös vállalkozás lenne az ayurvédikus orvoslásról ismeretterjesztő cikket írni. Számunkra, a nyugati tudomány eszméiben felnőtt emberek számára, nagyon nehezen érthető. Hiszen az ayurvéda egy ötezer évvel ezelőtt, az indiai szubkontinens izolált szellemiségéből, mienktől teljesen eltérő élet- és egészségfilozófiából kisarjadó, igen összetett gyógyító gyakorlat.

 

Gombapaprikás gyapjas tintagombából A gyapjas tintagombát (vagy másik nevén a Petrencegombát) tavasztól - őszig tudjuk gyűjteni. A gyapjas tintagomba a csiperkefélék családjába tartozó gombafaj, mely hazánkban is népszerű és fellelhető gomba fajta. Könnyen felismerhető, ezért kezdő gombászok is szívesen gyűjtik. A gyapjas tintagomba szereti a magas tápanyagtartalmú termőhelyeket, kerteket, réteket, világos erdőket, de a sík mezőktől a hegyvidékig sok helyen gyűjthető. Jellegzetes hengeres alakjáról, pikkelyes, pelyhes fehér kalapjáról könnyedén felismerhető. Egészséges és ízletes ételek készíthetőek belőle. A gyapjas tintagomba fiatalon ehető gomba. Addig fogyasztható, amíg színe fehér és a kalapja zárt.
Serpenyőben pirított vargánya gomba és Gombacarpaccio recept

​Az erdei gombák királyaként is emlegetett, tinórúfélék családjába tartozó Vargánya gombát júniustól októberig tudjuk gyűjteni. Főként a savanyú talajú bükk és tölgyerdőket szereti, de megtalálható fenyvesekben is. Amennyiben magunk gyűjtjük, minden esetben vizsgáltassuk meg gomba szakértővel, mert a vargánya gomba könnyen összetéveszthető mérgező rokonaival, pl. a farkastinórú és a sátántinórú gombával! A vargánya gomba elfogyasztása igazi kulináris élménnyel szolgál a gomba ételek kedvelőinek. Sokféleképpen elkészíthető gomba: nyersen salátákba keverhető, készíthetünk belőle gombalevest, pörköltet, vagy párolhatjuk, süthetjük, de akár ki is ránthatjuk. Megszárítva az ételek ízesítéséhez - fűszerként - használhatjuk fel.​

 

A méhpempő csodálatos hatása
​A méhpempő hatása a szervezetünkre sokrétű, jótékony hatását szinte szervezetünk minden sejtjében érezhetjük. A méhpempő a fiatal dolgozó méhek garatmirigy váladéka, amely a méhek táplálására szolgál. A életének harmadik napja után kezd működni az a mirigy, amely a méhpempőt előállítja, és elég gyorsan, a tizenegyedik naptól elsatnyul, így többé nem termel méhpempőt. Ez alatt az idő alatt a fiatal méh ebből táplálkozik. A méhpempőnek fehéres színe van, zselés állagú váladék, amely gyöngyházfénnyel csillog. Íze erősen savanyú, szúrós, enyhén cukros. Az idő elteltével egyre sűrűbbé válik, és a színe is változhat, ha levegővel érintkezik.
Immunrendszer erősítése természetes módon

Az immunrendszer a szervezet védekező mechanizmusa. Fő feladata, hogy felismerje a szervezetbe kerülő idegen anyagot, és eltávolítsa azt. Testidegen anyagok vagyis, antigének pl. a baktériumok, vírusok és gombák, valamint a daganatos sejtek, de az átültetett szervek, szövetek is. Az antigének általában mikroorganizmusokban, tumorsejtek belsejében, vagy azok felszínén helyezkednek el, de gyakran önmagukban is előfordulnak, pl. ételmolekulák vagy pollenekként. A legtöbb kórokozó képtelen bejutni a szervezetbe, mindaddig amíg a bőr, a szem szaruhártyája,a légző- és emésztőrendszer, valamint a húgyivarszerveket borító nyálkahártya ép.

 

Az elhízás egészségre gyakorolt hatása A WHO adatai szerint az elhízás járványszerű méreteket ölt Európában, az európai felnőtt lakosság 30-80%-a túlsúlyos. A túlsúly az európai régió leggyakoribb gyermekbetegsége. Jelenleg a gyermekek 20%-a túlsúlyos, minden harmadik gyermek elhízott. A legnagyobb probléma az, hogy az elhízott gyermekek többségéből elhízott felnőtt lesz. 
D-vitamin, a Nap vitaminja 1. rész Egész évben mindössze augusztusban közelíti meg a lakosság D-vitamin szintje azt a mértéket, amely fölött már nem beszélhetünk hiányállapotról. Az év nagy részében a lakosság D-vitamin hiányban szenved.

D-vitamin raktáraink októberre kimerülnek. Induljunk ki abból, hogy az evolúciója során az ember rengeteget tartózkodott a napon, és nem igen viselt ruhát a nagy melegben.A D-vitamin eltér a többi vitamintól. Zsírban oldódó, hővel szemben ellenálló, szteroid hormonok családjába tartozó vitamin és aktív hormon.
D vitamin, a Nap vitaminja 2. rész A krónikus nem fertőző megbetegedések előidézésében számos kóroki tényezővel kell számolni. Az utóbbi tíz-tizenöt évben megnőtt azoknak a közleményeknek a száma, melyek a D-vitamin lehetséges preventív és terápiás hatását tárgyalják. Tíz ország huszonhét centrumában történő vizsgálatok (EPIC-study) azt mutatják, hogy nagyok az eltérések a D-vitamin- (retinol, b-carotin, valamint az E-vitamin) bevitel és vele párhuzamosan a krónikus megbetegedések előfordulásában. Tisztázni kell a potenciális etiológiai összefüggést a tápanyagok bevitele és a krónikus megbetegedések között.
Phiten: a fájdalommentes mozgás szabadsága

Minden termékünk összeállítása ugyanazon az elgondolásból indult ki: legfőbb célunk, hogy készítményeinkkel megőrizhesse szervezete természetes egyensúlyát, mely igen könnyen felborulhat a mai rohanó életmód következtében. Mivel maga az élet az emberi test formájában nyilvánul meg, mozog, lélegzik, táplálkozik, szüntelenül fejlődéseken megy át és öngyógyító tulajdonsággal is rendelkezik, ezért folyamatosan karban kell tartanunk a harmónia és a tartalmas élet megéléséhez.